Władysławowo atrakcje

Co warto zwiedzić we Władysławowie?

Najbardziej rozpoznawalnym miejscem w tej Władysławowa jest Aleja Gwiazd – promenada prowadzi na plażę i portu, kryje 48 mosiężnych gwiazd umieszczonych w granitowych płytach, a na każdej gwieździe jest wygrawerowane nazwisko, imię oraz dyscyplina sportowca, są tu gwiazdy m.in. Ireny Szewińskiej, Jerzego Kuleja, Andrzeja Suprona, Kazimierza Deyny i wiele innych. Jest szeroka, bezpieczna i czysta a żółty piasek nie jest zanieczyszczony odłamkami roślinności, drzew czy kamieni. Magiczny Zawrót Głowy atrakcja dla dzieci i dorosłych, która znajduje się w Wieży Domu Rybaka. Miejscem najchętniej wybieranym na noclegi nad morzem jest Władysławowo. To bardzo popularne i lubiane przez turystów w każdym wieku, gdyż atrakcji jest całe mnóstwo. Noclegi nad morzem to często domki Władysławowo.

Turyści szukają często Władysławowo noclegi blisko morza. Znajdziemy tu Lunapark Sowiński, w którym można skorzystać z młyna widokowego oraz gokartów. Istnieje także możliwość skorzystania z przejażdżki „ciuchcią” po szosie Władysławowo – Jastrzębia Góra.

Ciekawym miejscem jest Port Władysławowo, który jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Do wystawy dodatkowo przylega zabawny Gabinet Śmiechu z 13 krzywymi lustrami. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest Ocean Park – w którym znajdują się modele większości ssaków morskich.

Kiedy najlepiej wybrać się do Władysławowa?

Warto wybrać noclegi we Władysławowie poza sezonem letnim. Ta miejscowość to świetne miejsce na rodzinny wypoczynek Władysławowo Paralotnie – paralotniarze właśnie w gminie Władysławowo znajdą wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu. Prawie na całej długości plaży we Władysławowie morze ma dno jednolicie pokryte czyściutkim piaskiem. Oprócz wypełniania swych podstawowych funkcji (przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, stocznia remontowa) chętnie gości turystów. Jest to interaktywna wystawa iluzji optycznych, dziwnych obrazów, paradoksów i zabawnych trików. Klifowe wysokie wybrzeże pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą, na wysokości Chłapowa, już od kilku lat chętnie wybierają paralotniarze oraz motolotniarze jako miejsce startu. To jeden z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Tylko na nielicznych krótkich odcinkach można zauważyć drobne kamyczki.