Bukowsko leży nad dwoma potokami, Bukowiec i Sanoczek w dorzeczu Sanu. Najwcześniejsze wpisy o miejscowości pojawiły się w 1361 roku. Po rozbiorach Bukowsko, podobnie jak reszta Bieszczad, leżał na terenie Galicji. Podczas II wojny światowej znajdował się tam sztab niemieckich wojsk okupacyjnych, które zabiły 36 tutejszych Polaków. Większych strat dokonała UPA, paląc Bukowsko trzy razy w 1946 roku: w marcu, kwietniu i listopadzie. Tego samego roku stracili prawa miejskie.
Od roku 1748 funkcjonuje tu parafia rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i obejmowała dalekie okolice od 1947 roku. Działa tam też Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa, kościół protestancki.
W tym mieście stoją dwa pomniki: jeden upamiętnia ludzi walczących ku obronie wolności naszej Ojczyzny, drugi uwiecznia Józefa Piłsudskiego. Warto też zobaczyć Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i tutejszy cmentarz żydowski. Widowiskowa może też być Farma Wiatrowa Bukowsko-Nowotaniec, czyli znajdujący się w okolicach zespół 9 turbin wiatrowych.