Zakopane

Forum EkoZakopane – zaproszenie dla mieszkańców

26-28 czerwca 2017 roku w Zakopanem odbędzie się I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EkoZakopane pod hasłem „Wyłączamy Niską Emisję”, zorganizowane przez Urząd Miasta Zakopane, Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Poruszane będą  zagadnienia związane z ograniczaniem niskiej emisji i poprawy jakości powietrza, problemów miejscowości położonych na obszarach górskich.

Główne wydarzenia forum EkoZakopane odbywać się będą w Centrum Kongresowym „Gerlach” w resorcie Nosalowy Dwór Resort & SPA. Dla gości i turystów  otwarta będzie przestrzeń wystawiennicza Eko Miasteczko powstanie na Placu Niepodległości już 25 czerwca.

Forum ma na celu stworzenie platformy spotkań przedstawicieli europejskich parlamentów, administracji, samorządów terytorialnych wszystkich szczebli, świata nauki i studentów oraz świata biznesu i przemysłu sprawy związane ze stanem i poprawą ochrony środowiska.
Mieszkańców Zakopanego zapraszamy do odwiedzania Eko Miasteczka, a także do uczestnictwa w programie Forum. W Urzędzie Miasta Zakopane na dzienniku podawczym zainteresowane osoby mogą odbierać bezpłatne vouchery uprawniające do jednodniowego udziału we wszystkich panelach dyskusyjnych.
Natomiast 28 czerwca zapraszamy do udziału w Biegu Gazdów na Nosal o Puchar Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu.
 Zakopane przygotowały dla turystów świetne miejsca noclegowe