Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017

Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017

 1 lipca o godz. 21.30 Filmowe morze, góry i Mazury,  rozpocznie się 10. jubileuszowa edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego, który gości w Zakopanem. Filmy będą pokazywane codziennie, przez 62 dni wakacji. Oficjalna inauguracja odbędzie się 7 lipca.

Festiwal corocznie przyciąga tłumy widzów po raz dziesiąty, dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków – nad morze, w góry i na Mazury.

Od 1 lipca do 31 sierpnia, Visa Kino Letnie zaprasza miłośników kina na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe na  Placu Niepodległości blisko Krupówek w lipcu filmy będą wyświetlane o 21.30, a w sierpniu o 21.00.

Festiwal będzie podzielony na dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy Oskarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą.
W poniedziałki czekają nas zatem filmy, w których sportowe emocje grają główną rolę – zobaczymy m.in. „Rudo i Cursi” (film z Garcia Bernalem i Diego Luną) i „Bracia Kliczko”.

„Europejskie wtorki” to dawka najwyższej próby kina europejskiego – piękna „Młodość”, „Makbet” z Michaelem Fassbenderem, czy „Julieta” – ostatni film Almodovara.

Środowe „Super hity” przeniosą nas w świat blockbusterów, największych sukcesów światowego kina – wśród nich: „Legion samobójców”, „Jurassic World”
i „Batman vs Superman. Świt sprawiedliwości”.

Czwartki na festiwalu już tradycyjnie przypisane są kinu polskiemu. Pod szyldem „Made In Poland” widzowie zobaczą m.in. ostatni film Andrzeja Wajdy „Powidoki” z fantastyczną rolą Bogusława Lindy i „Zjednoczone Stany Miłości” z plejadą wspaniałych polskich aktorek w obsadzie.

Festiwalowe weekendy rozpoczynać będziemy na wesoło – w ramach „Komediowych piątków” widzów bawić będą zwariowane komedie, rozśmieszające do łez. Soboty to filmy Oskarowe – wśród nich ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie, zdobywca Oskara za najlepszy film – „Moonlight”, a także „Nowy początek”.

Kobiece niedziele, które na pewno znajdą widzów również wśród mężczyzn, to m.in. projekcje takich filmów, jak: „Wiek Adaline”, „Take This Waltz”
i kochana przez wszystkich „Bridget Jones 3”

Wejdź na www.Kino.Visa.pl, sprawdź nasz repertuar, głosuj w Plebiscycie Publiczności i wygrywaj atrakcyjne nagrody oraz dowiedz się gdzie, w Zakopanem, Sopcie i Giżycku czekają na Ciebie festiwalowe promocje.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zapraszamy na lato pełne filmowych emocji!

Więcej informacji:

Edyta Bach

Noclegi w Zakopanem zapraszają na Festiwal