Kościelisko noclegi w górach

W Kaplicy na Kirach koło Kościeliska Matka Boża Gietrzwałdzka w swym niesamowitym wizerunku od dawien dawna znana jest ze swoich łask. Bardzo dużo osób odzyskało tu swoje zdrowie i oddaje dziękczynienie za wymodlone prośby. Od roku 1972 mieści się na Kirach, przy samym wejściu do Doliny Kościeliskiej, Kaplica pod nazwą Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, która pomaga tutejszym wiernym jak i przyjezdnym. Służbę kościelną mają tu Kanonicy Regularni Laterańscy. Ludzie udający się do Kaplicy bardzo chcieli zobaczyć kopię obrazu Pani Gietrzwałdzkiej. Kościelisko noclegi zaprasza w góry. Kościelisko to wspaniałe miejsca noclegowe z wspaniałymi widokami. Kościelisko apartamenty, domki W roku 1993, zaczęto starać się o nowy obraz, który ufundowany został, jako dar w podziękowaniu Matce Bożej, kopię stworzył malarz artysta Maciej Kajetan Kreutz pochodzący z Łodzi. Kult Matki Bożej na Kirach rozpowszechnił się na Podhalu, w całym kraju, a do tego w Austrii, Niemczech, Japonii, Kanadzie i w USA. W kronice historycznej zapisane są podziękowania za cudowne odzyskanie zdrowia fizyczne oraz duchowe. zwiedzając następnie natrafimy na Rzymskokatolicką Parafię Świętego Kazimierza Królewicza w Kościelisku. Niewielka, skromna świątynia, w stylu regionalnym góralskim to bez wątpienia interesujące miejsce. Noclegi w górach to idealne miejsca na wypoczynek.

Obiekt jest drewniany zdobiony tylko obrazami świętych i witrażami w okiennicach jest kościołem, do którego wędrują nie tylko tutejsi. Można brać udział w mszach świętych. Kościelisko to wieś podhalańska w Polsce w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, siedziba gminy Kościelisko. W latach 1973–1977 miejscowość była siedzibą gminy Kościelisko-Witów. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa nowosądeckiego. We wsi znajduje się drewniany kościół św.Psi zaprzęg to raczej rzadko spotykana rozrywka i nie wszędzie można ją spotkać. Kościelisko pensjonaty akurat daje taką możliwość i dlatego tym bardziej warto spróbować.

Obsługa oferuje krótsze jak i nieco dłuższe wędrówki z opcją do nauki powożenia. Teren i trasa jest naprawdę niesamowity. Jest to atrakcja którą dzieci nie nieprędko zapomną. Do tego kusić może możliwość skorzystania z rabatu, jaki dostać można razem z kartą lub aplikacją telefoniczną Karty Tatrzańskiej.