Kościelisko noclegi w górach

Kościelisko stanowi świetną bazę wypadową na liczne szlaki pisze, na narty oraz na rower. Kościelisko nazywane jest „Sercem Podhala”, znajdują się tutaj dwie największe doliny : dolina Chochołowska i dolina Kościeliska, a Dolina Chochołowska- to najdłuższa dolina w Tatrach.

Z Kościeliska, dzięki jego położeniu po przeciwległej stronie Rowu Podtatrzańskiego, rozpościera się piękny widok na Tatry, głównie Zachodnie. Miejscowość leży w sąsiedztwie Zakopanego i charakteryzuje się doskonale rozwiniętą bazą noclegową.

Jakie noclegi w Kościelisku wybrać?

Noclegi w Kościelisku wybierają miłośnicy wędrówek górski i aktywnego wypoczynku. Według młodych turystów najczęściej wybierane są pensjonaty Kościelisko, które świetnie sprawdzają się dla zaprzyjaźnionych grupek. Rodziny z dziećmi wolą noclegi z wyżywieniem, a takich jest tu na prawdę dużo. Właściciele obiektów noclegowych starają się aby goście wrócili i byli zadowoleni, dodając co chwile nowe udogodnienia np. wypożyczalnie rowerów, nart, zaplecze spa czy basen. Domki Kościelisko to ciekawy sposób na nocleg, z którego korzystają grupy znajomych i rodziny. Z Kościeliska, dzięki jego położeniu po przeciwległej stronie Rowu Podtatrzańskiego, rozpościera się piękny widok na Tatry, głównie Zachodnie. Ciekawe są także jaskinie dostępne dla turystów a najbardziej znaną jest jaskinia Mroźna. Popularne są domki Kościelisko które chętnie wynajmują rodziny i grupy znajomych.

Podhale jest doskonałym miejscem na białe szaleństwo. Doskonale przygotowane stoki narciarskie, trasy biegowe i miejsca do zjeżdżania na sankach czy ślizgach czekają na was. Na krótszą wycieczkę, w obydwie strony 1h, można się wybrać nad Smreczyński Staw (1226 m) to polodowcowe jezioro morenowe, znajduje się u wylotu Doliny Pyszniańskiej i Hali Smreczyny, powyżej Doliny Kościeliskiej. Turystyka i baza noclegowa świetnie się rozwinęły w Kościelisko noclegi, oprócz pensjonatów, willi czy prywatnych kwater popularne stały się apartamenty, noclegi w Kościelisku każdego zachwycą.

Kościelisko stanowi fantastyczną alternatywę na wypoczynek w spokojnym otoczeniu zieleni i gór a jednocześnie niedaleko większego ośrodka turystycznego pełnego atrakcji, jakim jest położone w bezpośrednim sąsiedztwie Zakopane. Liczne zabytki, karczmy, ciekawe imprezy cykliczne przyciągają turystów z całej Polski. Popularne są domki Kościelisko które chętnie wynajmują rodziny i grupy znajomych. Podhale jest doskonałym miejscem na białe szaleństwo. Funkcjonuje tu wiele wyciągów, tras biegowych, skiturowych czy kuligowych, a miłośnicy tych sportów wybierają noclegi blisko wyciągu.