Wczasy w Wiśle

Pasmo Beskidu Śląskiego stanowi fantastyczne miejsce dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Perłą Beskidu Śląskiego jest Wisła, miasto które każdego roku zyskuje na popularności. Baza noclegowa Wisła noclegi jest doskonale rozbudowana ponadto przybywa obiektów z każdym nowym sezonem turystycznym. Obowiązkowym punktem pobytu w mieście jest skocznia im. Adama Małysza. Ten obiekt już kilka razy rozpoczynał sezon zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wjeżdżając krzesełkowym wyciągiem na skocznie można poczuć się naprawdę wyjątkowo. Poza tym widoki ze skoczni są przepiękne. Turyści szukają Wisła pensjonaty, noclegi blisko skoczni zwłaszcza zimą aby podziwiać trenujących tam skoczków.

Wybierając noclegi w Wiśle zimą warto szukać Wisła domki noclegi blisko wyciągu dostępne są wille, pensjonaty, domki czy apartamenty Wisła które oferują świetne warunki noclegowe. Poza tym gospodarze obiektów udostępniają przechowalnie i suszarnie sprzętu, możliwość transportu na stok i spowrotem. Latem w mieście odbywają się ciekawe imprezy cykliczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trasy rowerowe, skatepark czy szlaki piesze przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku. W Wiśle znajduje się bardzo chętnie odwiedzana galeria Sportowe Trofea Adama Małysza. Posiada ona bogatą kolekcję medali i Kryształowych Kul skoczka z Wisły, a także oryginalne kostiumy skoczków narciarskich. Dla amatorów narciarstwa biegowego do dyspozycji są trasy biegowe na Kubalonce. Góra Wielka Czantoria jest niezwykłą atrakcją Wisły. Można na nią dotrzeć piesza lub wyciągiem krzesełkowym. Tu roztaczają się pięne widoki a na jej zboczach dostępne są trasy rowerowe.

Dolina Białej Wisełki to przepiękne miejsce, które świetnie nadają się na spacery rodzinne, również z malutkimi dziećmi i wózkami, gdyż przez malowniczą dolinkę wiedzie droga asfaltowa. Dla osób lubiących wędkowanie, kąpiele czy opalanie polecamy wybrać się nad jezioro Czerniańskie. Miejsce godne uwagi to Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych im. ppłk Adolfa Pilcha cichociemnego spadochroniarza AK prezentuje historię polskiego spadochroniarstwa i działań specjalnych.