W Karpaczu dzieci nie mogą narzekać na nudę

Jedną z ciekawszych propozycji na spędzenie lata w Karpaczu są organizowane przez Urząd Miasta półkolonie letnie. Dlatego program naszych półkolonii wypełniony jest tematycznymi atrakcjami. Dzięki temu pobyt z nami to nie tylko gwarancja doskonałych wakacji, odpoczynek i dobrą zabawę oraz  spotkanie z rówieśnikami i możliwość poznania wspaniałych przyjaciół.

Dzieci znajdą tutaj chwilę niezapomnianych przyjemności spacerując po górach,  będąc uczestnikami warsztatów artystycznych w Miejskim Muzeum Zabawek i w Bibliotece Miejskiej. Zwiedzając Wystawy z Klocków Lego, odwiedzająć  Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu oraz przemierzając górskie tereny podczas wycieczek

W panie znajduje się wycieczka aby zobaczyć sztolnie w Kowarach, wodospad Szklarki i Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie oraz pojechać do kina na film pt. „Mała Wielka stopa”. Po raz pierwszy, stworzyliśmy naszym dzieciom warunki do pozytywnego zmęczenia które prowadzi brązowa medalistka olimpijska z Londynu, pani Helena Stanek. Taekwondo uczy skupienia, koncentracji, uwagi oraz umiejętności pokonywania niepowodzeń i trudności w życiu. Zajęcia rozwijają siłę, szybkość, zręczność i wytrzymałość. Większość treningu opiera się na ćwiczeniach integracyjnych i dyscyplinujących. To świetny sposób na kształtowanie w dziecku zamiłowania do sportu i zdrowego stylu życia.

Półkolonie podzielone są na pięciotygodniowe turnusy. Każdy tydzień ma swój temat przewodni. Zadaniem każdej grupy jest przez cały tydzień podążać śladami wybranego kraju po Karpaczu i gromadzić o nim informacje i ciekawostki.

Co można znaleźć francuskiego, niemieckiego, norweskiego  włoskiego,  w Karpaczu? Okazuje się, że jest np.: nazwa włosko – francuskiego szczytu Mount Blanc w postaci pijalni czekolady i kawy przy deptaku, oryginalne włoskie lody, ulica Marii Curie – Skłodowskiej i Komuny Paryskiej, , Krzywa Wieża w Pizzie i Wieża Eiffla w Paryżu z wystawy lego w Karpaczu,bajki braci Grimm i Charlesa Perraulta w Parku Bajek  specyficzną zabudowę w Karpaczu – mur pruski i wiele poniemieckich budynków m.in. stary Dworzec Kolejowy – obecnie Biblioteka Miejska i Muzeum Zabawek. Dzieci zauważyły, że w miejscowych marketach i sklepach można kupić typowe dla tych krajów produkty jak: Croissanty, pieczywo francuskie, owoce morza, frankfurterki, włoskie makarony, włoskie arlekiny, porcelanowe lalki, postacie z bajek i figurki szopkowe. Podczas poszukiwań spotkały również Owczarka Niemieckiego, Doga de Bordeaux, Maltańczyka i Bernardyna.

Podsumowując podczas wakacji noclegi w Karpaczu dzieci się nie nudzą na półkolonii dominuje sport, rekreacja, edukacja i co ważne uśmiechy na twarzach dzieci.

Karpacz zaprasza wszystkich, którzy marzą o wypoczynku z dala od ulicznych hałasów i codziennego miejskiego zgiełku, warancję udanego, bezpiecznego wypoczynku. Bezpośrednie otoczenie zabudowań tworzy duży ogród ozdobny, gdzie każdy znajdzie cichy zakątek dla siebie.Karpacz apartamenty usytuowanym na wzniesieniu, w samym centrum Karpacza, wśród zieleni i bardzo blisko wyciągów narciarskich i letnich torów saneczkowych