Solina popularna miejscowość w Bieszczadach

 Bieszczady to rozległe połoniny, które widziane ze szczytów z których roztaczaja się fantastyczne panoramy. Na bieszczadzkich szlakach czekają na turystów, malownicze krajobrazy, kapliczki, niewielkie, zabytkowe cerkwie.

Solina to atrakcyjna i popularna miejscowość letniskowa. Leży w województwie podkarpackim, u podnóża Bieszczad.

Solina kojarzy się z dwoma sąsiudającymi z nią jeziorami. Jezioro Solińskie, popularne i bardziej atrakcyjne dla turysty odwiedzającego region, drugim z jezior, to Jezioro Myczkowieckie. Jezioro Solińskie i Myczkowieckie położone są w górach Bieszczadach.

Solina to duży walor przyrodniczy, który wyróżnia i stanowi zaletę tego miasta, jest górskie pasmo Bieszczady. W Solinie występują dwa jeziora: Myczkowickie oraz jezioro Solińskie. Solina domki nad samym jeziorem cieszą się ogromną popularności w Bieszczadach.

Nazwa wywodzi się od nazwy jeziora Solińskiego. Solina noclegi oferuje liczne miejsca noclegowe tj pokoje i kwatery prywatne, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe czy agroturystyka.

Miejscem, z którego podziwiać można krajobrazy i malownicze widoki, jakie zapewnia Solina, jest platforma widokowa na stoku górskiego masywu – Jawora. 

Solina noclegi to doskonała baza wypadowa nad Zalew Soliński  i wyższe partie Bieszczad tj. Tarnica, Połonina Wetlińska i Caryńska. Z

W pobliżu znajdziemy wiele atrakcji:
– Zalew Soliński
– wyciąg narciarski
– kolejka wąskotorowa ,,Bieszczadzka Ciuchcia„-
–  jednodniowe wycieczki – Węgry, Słowacja, Ukraina       
– tawy rybne i wędkowanie
– skansen Sanok, synagoga Lesko
– basen
-wodospad stare sioło
-wodospad na Hylatym-Zatwarnica
-jeziorko Duszatyńskie
-spływ pontonami malowniczą doliną Sanu
-skansen budownictwa ludowego Sanok
-muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Nowosiółkach