Czyste Tatry – duża akcja w Zakopanem

6. edycji projektu Czyste Tatry! 

30 czerwca i 1 lipca wolontariusze z całej Polski zbiorą się w Zakopanem.  Rafał Sonik, organizator akcji, wspólnie z ambasadorami i wolontariuszami projektu wyruszy na tatrzańskie szlaki, by posprzątać pozostawione śmieci po turystach. Na zakończenie zagra zespół Blue Cafe!

Projekt Czyste Tatry, organizowany przez Stowarzyszenie Czysta Polska to akcja organizowana od niedawna a efekty są zdumiewające. Co roku jednoczy  zaangażowane grono wolontariuszy, znane osobistości ze świata podróży, nauki, sportu i show-biznesu, a także wiele instytucji i firm. Poza Rafałem Sonikiem ambasadorami projektu są: znany youtube’r ReZigiusz, aktorzy Anna Kerth i Mateusz Janicki, trenerka Adrianna Palka, pogodynek TVN Bartek Jędrzejak, snowboardzista Mateusz Ligocki i inni!
Ubiegłoroczne sprzątanie  zaangażowało prawie 4,5 tysiąca ochotników. Liczymy na taka frekwencję również w tym roku. wszyscu chętni moga zarejestrować się na stronie: www.czystetatry.pl. Organizatorzy mają ambicję też pobić rekord Guinnessa w układaniu największego wzoru z materiałów wtórnych!
Inspiratorem projektu oraz jego głównym organizatorem jest znany przedsiębiorca i kierowca rajdowy Rafał Sonik.
W ciągu pięciu edycji, ponad 15 tysięcy wolontariuszy, wspólnymi siłami, zebrało blisko 5000 kg śmieci pozostawionych na szlakach. Zmniejszająca się ilość zebranych odpadków jest pocieszająca. Także dzięki działalności edukacyjnej Stowarzyszenia Czysta Polska, rodacy zostawiają po sobie mniej śmieci w górach, nad morzem czy w innych popularnych turystycznie, chronionych miejscach.
 Najważniejszym punktem wydarzeń będą Tatry – to dla nich wolontariusze projektu zbiorą się w pierwszych dniach lipca w Zakopanem. Na kilka dni w zielonym sercu miasta, na Górnej Równi Krupowej, stanie miasteczko base-camp projektu, od 29 czerwca będzie można rejestrować się na dostępnym dla wszystkich, bezpłatnym polu namiotowym. 30 czerwca będzie można zapisywać się do udziału w akcji. W miasteczku organizatorzy, partnerzy i sponsorzy akcji zapewnią mnóstwo atrakcji, m.in.: kiermasz outdoorowy, blok górski z prelekcjami i pokazami filmów, turniej siatkarski oraz treningi przed wyjściem na tatrzańskie szlaki.
1 lipca – w całości poświęcony będzie na sprzątanie szlaków, wolontariusze sprawdzą swoje możliwości przy biciu rekordu Guinnessa w
układaniu patriotycznego wzoru z materiałów wtórnych.
Na koniec zaśpiewa zespól Blue Cafe!
Zakopane pensjonaty zapraszają na nocleg w Zakopanem