Zakopane – górska stolica Polski

Zakopane to górska stolica Polski, centrum wypoczynkupołożone w cieniu Tatr pod Giewontem, zaprasza zarówno latem, jak i zimą. Można ztąd wyruszyć na spacery w tatrzańskie doliny, jak i górskie wędrówki. Zimą także nie można się tutaj nudzić trasy zjazdowe  to prawdziwe wyzwanie dla narciarzy. Na mniej wprawnych amatorów białego szaleństwa

Noclegi w Zakopanem jest największym ośrodkiem w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych, nieformalnie zimową stolicą Polski. W granicach  miasta znajduje się także znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego. Liczbę turystów odwiedzających całe Tatry ocenia się na około 2-3 mln rocznie.

Zakopane to miasto legenda, kurort, stolica Tatr.  Bliskość stoków, niepowtarzalna atmosfera oraz przepiękne krajobrazy sprawią, że wrócisz tu jeszcze wiele razy.
Zakopane stanowi bazę wypadową wgóry Zakopane to nie tylko Krupówki, skórzane kierpce, ciepłe góralskie swetry z wełny, ale przede wszystkim niespotykany nigdzie indziej klimat tego miejsca…

Miasto położone jest u stóp Tatr, w Rowie Podtatrzańskim. Jest najwyżej położonym miastem Polski. W granicach administracyjnych miasta znajduje się część Tatr. Miasto leży na wysokości 750-1126 m n.p.m. Centralny punkt Zakopanego. Krupówki i Kościuszki znajduje się na wysokości 838 m n.p.m. Na północy rozciąga się pasmo Gubałówki, a na południu nad miastem góruje Giewont.

Dla turystów jest to wspaniały punkt wypadowy zarówno w Tatry Wysokie jak i Zachodnie – szczególnie na Giewont, Kasprowy, Świnicę, Orlą Perć, na Halę Gąsienicową czy Kondratową.
Również dla narciarzy miejsce ma świetną lokalizację blisko do Kuźnic, dolnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch .
Na nartach można zjechać z Kasprowego pod sam dom.
Stok slalomowy na Nosalu i poletka dla początkujących znajdują się tuż za domem.