Zakopane

Zakopane uważane nieformalnie za zimową stolicą Polski. Zakopane oferuje turystom liczne stoki, trasy narciarskie i snowboardowe. Na turystów spragnionych wrażeń czekają śnieżne skutery, trasy w lasach . Miejscowi górale proponują również kuligi z pochodniami zakończone ogniskiem.

Zakopane oferuje wiele atrakcji czeka również w wakacje, wiosną oraz jesienią. Nie tylko Krupówki gdzie obecność jest obowiązkowa znajduje się neogotycki Kościół św. Rodziny, Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chaubińskiego.
Warto wybrać się do Kuźnic, aby obejrzeć pozostałości po hucie z XIX. Można również aktywnie spędzić czas wybierając się w Dolinę Chochołowską, Kościeliska i Pięciu Stawów to piękne szlaki spacerowe. Niemal kazdy kto przyjeżdża do Zakopanego wybiera się nad Morskie Oko leżące w dolinie Rybiego Potoku w Tatrach.  Jezioro jest tak czyste że można zobaczyć pstrągi. W schronisku nad Morskim Okiem można kupić coś do jedzenia oraz obejrzeć Polski najwyższy szczyt Tatr – Rysy. Z tąd też można wyruszyć do Doliny Pięciu Stawów lub na Szpiglowską Przełęcz lub na na Rysy

 

Do Zakopanego przyjeżdża się aby odpoczywać, wędrować, podziwiać… Zakopane  w zaskakujący sposób zachęca do ciągłych powrotów.Zakopane  oferuje tak wiele, że trudno zwiedzić wszystko podczas jednego pobytu. Tylko tutaj można poczuć potęgę gór,  piękno natury i atmosferę życia góralskiego. I właśnie dlatego warto i trzeba tu przybywać.

Zakopane jest największym ośrodkiem miejskim w otoczeniu Tatr.