Zakopane wczasy w Tatrach

Stolica Podhala jaką jest Zakopane, to doskonałe miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. Czy to latem, wiosną, jesienią czy zimą czeka wiele atrakcji na turystów w różnym wieku. W sezonie zimowy oprócz pięknego białego krajobrazu czy imprez sportowych turystów przyciąga białe szaleństwo. Zakopane noclegi blisko wyciągu , które w swojej ofercie posiadają wypożyczalnie sprzętu, popularne staje się narciarstwo biegowe. Odbywający się każdego roku Puchar Świata w Skokach narciarskich także przyciąga turystów, pragnących dopingować swoich faworytów. Na stokach wyciągów organizowane są także zawody w zjedzie czy slalomie.

Latem to królestwo miłośników pieszych wędrówek. Różnorodność tras i szlaków a przy tym piękne widoki pozwalają aktywnie spędzić swój wolny czas. Krupówki są oblegane i latem i zimą, spoktamy tu stoiska z pamiątkami, karczmy regionalne, bary a także wyjątkowe atrakcje.

Popularne wśród osób wybierających Zakopane tanie noclegi blisko centrum jest Muzeum Figur Woskowych, Papugarnia, Myszogród i wiele innych. Warto także udać się do aquaparku, czy pobliskich basenów termalnych. Fantastyczne położenie sprawia, że Zakopane to wspaniały i najlepszy punkt wypadowy w Tatry, świetne miejsce wypoczynku zarówno zimą, jak i w lecie. imo, że obecnie to miejsce kojarzy się bardziej z górami, świeżym powietrzem i tatrzańską przyrodą to kiedyś rozwijały się tam huty i kuźnie.

Zakopane to też folklor, który tutejsi górale kultywują i organizują wiele imprez tego rodzaju aby pokazać jak bardzo kochają swój region i żeby nigdy tradycje podhalańskie nie zostały zapomniane.

Zakopane pensjonaty z wyżywieniem tak jak zakopane apartamenty z widokiem na góry są często są rezerwowane w Zakopanem.

Dużym zainteresowaniem cieszą się Parki Linowe, w których każdy może sprawdzić swoje możliwości. Można też pojeździć na quadach, w świetnie zorganizowanej wyprawie na pięknych, widokowych terenach (lasy, torfowiska, wąwozy, podjazdy, polany, rzeki itp.). Należy pamiętać o zobaczeniu Wielkiej Krokwi gdzie w sezonie zimowym odbywają się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich.

Baza noclegowa z roku na rok rozwija się a gospodarze mile zaskakują swoją ofertą a także atrakcyjnymi cenami. Jedną z ciekawostek jest fakt, iż to właśnie w Zakopanem powstała pierwsza poczta, oświetlenie oraz telegraf. Interesujące jest również Muzeum Tatrzańskie, które posiada najbogatszą kolekcję eksponatów. Główne zbiory muzeum dotyczą co prawda Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale znajdziemy też kolekcję dotyczącą górali i kultury podhalańskiej. Dla tych co lubią bardziej ekstremalne wyzwania dobrym pomysłem mogą być wycieczki skitourowe.