Festyn Parafialny Krościenko nad Dunajcem 25.06.2017

W niedzielę 25 czerwca od godziny 15.00 można będzie wziąć udział w Festynie Parafialnym podczas którego w przedstawieniu teatralnym wystąpią dzieci z Przedszkola-Ochronki i zespoły regionalne

Krościenko to piękna miejscowość położona w malowniczych Pieninach. Płyną tu rzeki Dunajec i Krośnica. Krościenko nad Dunajcem noclegi  stanowi bazę wypadową dla turystów zwiedzających otaczające pasma górskie Pienin, tereny zaliczane są do najciekawszych i najpiękniejszych zakątków Polski, to doskonała baza turystyczna. Stąd udać się można na wyprawę do Polskiej oraz Słowackiej części Pienińskiego Parku Narodowego,na Turbacz czy Prechybę.

Krościenko jest miejscowością turystyczną z wieloma atrakcjami  znajduje się także jedna z końcowych przystani spływu Dunajcem.
-Źródła szczawy ,
-Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego,
-Kościół z XIV wieku,w stylu barokowym w XIV wieku
-Stary dwór rodziny Dziewolskich
-kościół parafialny pw. Dobrego Pasterza z grobem,
-Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego,
-Kaplica wotywna pw. Przemienienia Pańskiego z 1710 r.,
-apliczka św. Kingi,
-Zabytkowe domy mieszczańskie,

W Krościenku czekają na turystów dorożki, a zimą organizowane są liczne kuligi, na turystów czeka szereg atrakcji, gdyż w amfiteatrze „Pod wierzba” organizowane są liczne imprezy kulturalne.
W pobliżu rynku kilka starych drewnianych domów mieszczańskich (XIX w które powstały w związku z działalnością uzdrowiska.
Kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych jest jednym z najcenniejszych zabytków Krościenka.
Na północnej ścianie prezbiterium znajdują się fragmenty niezwykle cennej XIV-wiecznej polichromii przedstawiającej sceny z życia św. Barbary. Kolejny fragment polichromii, przy ołtarzu głównym,
Góra Zamkowa (779 m n.p.m.) jest od wielu lat atrakcją turystyczną, a to ze względu na ruiny najwyżej położonej w Polsce warowni – Góra Zamkowa (779 m n.p.m.) jest od wielu lat atrakcją turystyczną, a to ze względu na ruiny najwyżej położonej w Polsce warowni – Zamku Pienińskiego zbudowanego  Do zamku można się było dostać wąskim przesmykiem od strony Masywu Trzech Koron – z pozostałych stron budowlę otaczały strome zbocza skalne.
Na obrzeżach Krościenka rozsiane są liczne kapliczki wotywne.
Drewniana kapliczka św. Antoniego Padewskiego z 1881 roku.
Jedną z największych atrakcji turystycznych jest spływ Przełomem Dunajca na tratwach flisackich, kajakach lub pontonach.