Wysowa Zdrój noclegi

Wysowa Zdrój daje to możliwość korzystania z dużej oferty zabiegów oferowanych przez sanatorium również basenu bez konieczności ubiegania się o miejsce w sanatorium. W Sanatorium można także skorzystać z całodziennego wyżywienia.
Kolejny basen uznany za najcieplejszy termalny basen w regionie funkcjonuje w Parku Zdrojowym. Noclegi do centrum miejscowości, pensjonaty oraz ryneczek na którym można nabyć wyroby regionalne.

O burzliwych dziejach i ciekawej historii regionu oraz jego dawnych mieszkańcach Łemkach świadczą cerkwie, kapliczki i krzyże które można podziwiać w całym rejonie.

W otoczeniu mieszkania znajdują się:
– park zdrojowy,
– pijalnia wód mineralnych,
– sanatoria z szeroką gamą zabiegów,
– klimatyczne karczmy, cerkiewki i kościółki znajdujące się na Szlaku Architektury Drewnianej, w tym 5 obiektów znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO,
– wiele innych atrakcji.

Wysowa Zdrój to malowniczo zlokalizowane uzdrowisko z bogatą historią sięgającą XV wieku.
Wysowa to idealne jest dla osób szukających ciszy i spokoju w otoczeniu dziewiczej jeszcze przyrody.

Uzdrowisko Wysowa oferuje wiele atrakcji min. Park Wodny, Pijalnia Wód Mineralnych, Park Zdrojowy.

Jedną z największych atrakcji turystycznych okolicy jest zbiornik retencyjny Klimkówa, nad którym mogą Państwo aktywnie wypocząć nad jednym z najczystszych zalewów w Małopolsce.

Noclegi Wysowa Zdrój to idealne miejsce dla ceniących sobie spokój i piękną okolicę. Wysowa latem to idealne miejsce wypadowe na wycieczki rowerowe i piesze, a zimą to oaza spokoju i raj dla narciarzy biegowych i skitourowych. W pobliżu wiele zabytków architektury drewnianej (również wpisanych na listę UNESCO) oraz uzdrowisko Wysowa Zdrój z parkiem wodnym. Nieopodal możliwość skorzystania z jazdy konnej. W pobliżu jeziorko dla wędkarzy i możliwość podglądania bobrów, czapli siwej i czarnego bociana.

To miejsce dla tych, którym gwiazdy na niebie z powodzeniem zastępują deptaki miejskie, sklepy i kawiarnie. W okolicy jest wiele szlaków pieszych i rowerowych, z pięknymi krajobrazami.

Wysowa – Zdrój leży na szlaku architektury drewnianej Beskidu Niskiego bogatego w cerkiewki i kościoły drewniane.

Położenie Wysowej umożliwia odwiedzenie innych znanych miejscowości regionu takich jak: Krynica Zdrój – 18 km., Muszyna – 25 km., Tylicz – 18 km., Gładyszów (stadnina koni Huculskich) -20 km., drogowe przejście na Słowację – 25km., (pieszo 3 km.), zbiornik zaporowy na rzece Ropie KLIMKÓWKA (gdzie kręcono sceny do filmu „Ogniem i Mieczem”) – 10 km. Nad zbiornikiem możliwość skorzystania ze sportów wodnych, możliwość plażowania i kąpieli. Można tam dotrzeć przepięknymi szlakami Beskidu Niskiego z których można podziwiać piękne widoki i zapierają dech w piersiach. W okresie zimowym turyści korzystają z takiej formy zakwaterowania można kożystać z jazdy na nartach w Krynicy, Tyliczu, Smerekowcu lub Magurze Małastowskiej.
Region tej naszej części Karpat jeszcze nie zadeptany i nieodkryty turystycznie, ale to tylko naszym zdaniem podnosi walory regionu.
Wysowa – Zdrój leży ponad 500 m npm i klimatem przypomina Jaworzynę Krynicką. Z Wysowej prowadzi szlak na najwyższy szczyt Beskidu Niskiego – górę Lackową o wysokości 997 m npm. Okolica bogata w liczne szlakami piesze i rowerowe.