Leśniczówka Hajnówka

Dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta i ciągłego pośpiechu, wczasy agroturystyczne u nas są oazą zieleni, spokoju i ciszy. Zapewnią relaks i wyciszenie – tak, że po urlopie wrócą Państwo do domu, do pracy zregenerowani, dotlenieni, z zapasem energii na cały rok.

Podlasie noclegi to dla tych, którzy wolą aktywny wypoczynek oraz wiele atrakcji: wycieczki rowerowe, zbieranie ziół, jagód i grzybów. A także długie spacery – do dyspozycji cała Puszcza Białowieska wraz z Przewodnikiem po niej.

 Leśniczówka 'u Jasia i Małgosi’ to idealne miejsce do wypoczynku po całym roku pracy. Gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w środku Puszczy Białowieskiej.

Dodatkowo – niepowtarzalna przygoda dla miłośników przyrody – obserwowanie dzikich zwierząt i ptactwa nocą oraz coś dla zdrowia i urody – sauna fińska.

Obiekt organizuje także wyjazdy firmowe, sympozja, rajdy po puszczy i imprezy okolicznościowe.

Ośrodek zapewnia Gościom ciepłą, miłą atmosferę i smaczną domową kuchnię.

Hajnówka to miasto powiatowe w Województwie Podlaskim. Zamieszkuje je ok. 24 300 mieszkańców. Położona we wschodniej części Równiny Bielskiej, na skraju Puszczy BiałowieskiejHajnówka często nazywana jest „bramą Puszczy Białowieskiej” z racji swojego położenia geograficznego.

Na terenie gminy Hajnówka zlokalizowano 87 stanowisk archeologicznych. Odkryto ślady osadnictwa z okresu średniowiecza i czasów nowożytnych.

Bogata historia i atrakcyjne położenie miasta Hajnówka sprawia, że jest to miejsce warte zobaczenia. Przeplatają się tu dwie religie – katolicka i prawosławna. Świątynie wybudowane przez obu przedstawicieli należą do najliczniej odwiedzanych przez turystów obiektów sakralnych. Największe z nich to Sobór Świętej Trójcy i Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego orazliczne kapliczki, mniejsze kościoły i cmentarze. W Soborze Hajnowskim odbywa się coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej.

W Hajnówce warto zobaczyć pomnik żubra odlanego z brązu. Stoi on na skwerze przed Urzędem Miejskim w Hajnówce jako wizytówka całego powiatu. Niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji jest przejażdżka kolejką wąskotorową do jeziora Topiło. Stacja znajduje się na ulicy Dzielnicowej. Hajnówka agroturystyka to bardzo popularna forma wypoczynku na Podlasiu

W Hajnówce warto zobaczyć także Park Miniatur Zabytków Podlasia

Powiat Hajnowski to nie tylko Puszcza Białowieska, liczne ścieżki turystyczne, skanseny czy pomniki przyrody. To ciekawa historia i wielokulturowość przejawiająca się w architekturze miasta.