Kościelisko, Witów, Dzianisz to coroczne miejsce wielu imprez kulturalnych.
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko wspólnie ze Związkami Podhalan i innymi stowarzyszeniami w każdej miejscowości zapewniają bogatą i ciekawą ofertę kulturalną.
Na przełomie czerwca i lipca ma miejsce cykliczny konkurs ciast „Góralskie Słodkości” organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. Impreza ta została wyróżniona w 2015 roku przez Kapitułę Marki Tatrzańskiej.
Stowarzyszenie organizuje także na przełomie października i listopada cykliczny konkurs nalewek domowych „Smaki Babiego Lata”.
Pod koniec lipca odbywa się „Witowiańska Watra” z mistrzostwami świata w jedzeniu bundzu.
W sierpniu, w Dolinie Chochołowskiej rozpoczyna się „Święto Lasu”.
Zamknięciem sezonu letniego – w połowie września – jest „Polaniarski Osod”, który oznacza symboliczne zakończenie wypasu owiec w Tatrach.
Warto też wspomnieć o jesiennych projektach kulturalnych.
„Wykopki w Dzianiszu” są imprezą plenerową, podczas której odbywa się konkurs na potrawy z rzepy, czyli ziemniaków.
„Majowe Granie” w listopadzie to cykliczny koncert dedykowany Markowi Łabunowiczowi – Mai oraz Bartkowi Olszańskiemu, tatrzańskim ratownikom, którzy zginęli podczas wyprawy ratunkowej w 2001 roku.
W grudniu koło Gospodyń Wiejskich organizuje imprezę mikołajkową dla seniorów z Kościeliska „Dzieci dziadkom i pradziadkom”.
Wreszcie „Parada Gazdowska”, czy „Ferie z Folklorem” to imprezy, które zimową porą wprowadzają nas w świat wciąż żywej kultury podhalańskiej.
To tylko najważniejsze wydarzenia, które się u nas odbywają, program imprez kulturalnych w Gminie Kościelisko jest o wiele bogatszy, a mnogość imprez powoduje, że na terenie każdej z trzech miejscowości o każdej porze roku każdy z Państwa znajdzie coś, co go szczególnie zainteresuje.