Kościelisko serce Podhala


Kościelisko zwane jest często „Sercem Podhala”, W Kościelisku znajduje się trakt królewski, którego nazwa ponoć wiąże się z legendą o tym, jak król Jan Kazimierz uciekając przed Potopem Szwedzkim przeprawiał się tędy na Słowację.

Legendarne postaci łączone z Kościeliskiem to między innymi Janosik Nędza-Litmanowski, znany herszt zbójnicki z powieści Kazimierza Przerwy-Tetmajera, czy też trubadur i gawędziarz Jan Krzeptowski-Sabała. Noclegi Kościelisko to przede wszystkich miejscowością turystyczną i wypoczynkową.

To stąd turyści wyruszają na wędrówki po pięknej Dolinie Kościeliskiej i dalej tatrzańskimi szlakami. To doskonałe warunki do uprawiania zarówno sportów zimowych, jak i wycieczek rowerowych, czy trekkingu. Kościelisko noclegi apartamenty to ładne i przestronne apartamenty, idealny na odpoczynek t w pięknej, górskiej scenerii. Przestronny komfortowo wyposażony apartament z dwoma balkonami, z których rozpościera się przepiękny widok na całe Tatry Zachodnie. Dodatkowo w apartamencie: bezprzewodowy dostęp do internetu (Wi-Fi), deska do prasowania, żelazko, pralka oraz gry planszowe, mapy ścieżek turystycznych, książka o Kościelisku i atrakcjach turystycznych w pobliżu.

Apartamenty położone w bardzo cichej i spokojnej okolicy. W pobliżu stok narciarski, Dolina Kościeliska, Tatrzański Park Narodowy, szlaki turystyczne i inne atrakcje. Karczma Regionalna Polany, – miejski plac zabaw dla dzieci, * – Dolina Kościeliska, * – kompleks narciarski Polana Szymoszkowa, * – centrum Zakopanego, ul. Krupówki, * – Stacja Narciarska Witów-ski, * – Dolina Chocholowska, * – Jaskinia Mylna.

Kościelisko noclegi domki położone jest w pobliżu terenów leśnych, od obiektu zaczynają się szlaki turystyczne Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dolina Kościeliska -, Dolina Chochołowska – , Dolina Małej Łąki – km. W odległości 2 km znajduje się wypożyczalnia quadów, a w zimie skuterów śnieżnych

W pobliżu znajdują się wyciągi narciarskie (wyciąg krzesełkowy Witów – 8 km; wyciąg krzesełkowy Szymoszkowa – , wyciągi. W cenie wynajmu apartamentu otrzymujecie Państwo Kartę Tatrzańską, która upoważnia do zniżek na wyciągi narciarskie. Już kilka metrów od apartamentu znajdują się malownicze trasy narciarstwa biegowego,

W pobliżu znajdują się trasy rowerowe o różnym poziomie trudności. Polecamy Szlak Wokół Tatr VeloDunajec, Drogę pod Reglami od Murowanicy do Suchej Polany oraz trasa z Suchej Polany do schroniska w Dolinie Chochołowskiej. Blisko od apartamentów znajduje się wypożyczalnia rowerów i sprzętu rekreacyjnego oraz serwis rowerowy.