Kościelisko

Kościelisko to rozległa wieś, stanowiąca bardzo atrakcyjną opcję na spędzenie wczasów. Turystyczny charakter wraz z okolicznymi wioskami i miasteczkami tworzy piękne i bardzo lubiane przez turystów miejsce urlopowiczów. Kościelisko to świetne miejsce na wczasy, nie brakuje możliwości znalezienia noclegu a także ciekawych pensjonatów, nocleów z wyżywieniem, wśród których przeważająca większość utrzymuje typowy dla podhalańskich górali styl. Kościelisko jest świetnym wyborem na wypoczynek w Tatrach.

Noclegi w Kościelisku znajduje się w blisko szczytu Gubałówki, na wysokości 1068m. n.p.m. Z okien rozpościera się widok na dolinę Zakopanego i Kościeliska, nad którymi królują Tatry. Fantastyczne, zapierające dech w piersiach widoki można podziwiać w pokojach gościnnych, kwaterach

Piechotą można wybrać się do Doliny Kościeliskiej znajduje się na ul. Strzelców Podhalańskich. Dla miłośników pieszych wędrówek- dolina Kościeliska, Chochołowska oraz dolina Malej Łąki.
W pobliżu znajdują się wspaniale trasy biegowe oraz wypożyczalnia sprzętu; stadnina koni; wypożyczalnia rowerów.
Dla miłośników sportów zimowych w pobliżu Witów Ski. Termy Chochołowskie

Noclegi Kościelisko zachwyca walorami naturalnymi – na terenie tej gminy znajdują się największe doliny w Tatrach, czyli Chochołowska i Kościeliska. Poza tym w okolicy gminy Kościelisko spotkać można niesamowite widoki dzikiej przyrody, łąki pełne krokusów i zielonych krzewów, skaczące po skałach kozice czy niedźwiedzie.