Wczasy w Kościelisku

Kościelisko jest to typowo turystyczna wieś oddalona o niespełna 6 kilometrów na zachód od Zakopanego. Może pochwalić się całkiem długą i bogatą historią – pierwsze wzmianki o tutejszym osadnictwie pochodzą z 1623 roku. Niektórzy błędnie myślą, że Dolina Kościeliska wzięła swoją nazwę od Kościeliska. Tymczasem, jest na odwrót. To miejscowość Kościelisko wzięło nazwę od doliny, gdzie na polanie Stare Kościeliska znajdował się kościół pośród kilkunastu budynków hutniczych – od końca XV wieku wydobywano tu srebro, mieć oraz antymon, a później również żelazo. Na polanie znajdowały się chaty, kuźnie, leśniczówka i właśnie kościółek dla robotników.Podobnie jak w całym regionie, wciąż żywe są wiekowe zwyczaje związane z podhalańskimi tradycjami. Dolina Kościeliska uważana jest za najpiękniejszą Dolinę Tatr Zachodnich, która jest ciekawsza od Doliny Chochołowskiej.
Noclegi Kościelisko to bogata baza noclegowa na Podhalu. Do największych atrakcji Kościeliska należy:
Jaskinia Mroźna – całkowita długość jaskini wynosi 773 m, jest ona dostępna dla turystów od maja do końca października.
Jaskinia Mylna – łączna długość korytarzy wynosi 1630 metrów.
Smocza Jama – która jest krótkim stromym korytarzem
Jaskinia Obłazkowa – można zwiedzając przez cały rok, bez przewodnika
Jaskinia Raptawicka – można zwiedzać ją bez przewodnika, panuje w niej dość niska temperatura i zamieszkują ją nietoperze.
Inne atrakcje Doliny Kościeliskiej to:
Możliwość jazdy dorożką oraz saniami w zimie
W Dolinie Kościeliskiej zachwycają oczywiście krokusy
Z Doliny Kościeliskiej można udać się na wznoszące się wokół szczyty: Kominiarski Wierch, Błyszcz czy też Smreczyński Wierch.

Kościelisko pensjonaty, wille, apartamenty, domki, ośrodki wypoczynkowe zapraszają na wspaniały wypoczynek z widokiem na Giewont.