Karpacz atrakcyjna miejscowość turystyczna w Karkonoszach


Karpacz jest bardzo atrakcyjną miejscowością turystyczną i razem z okolicznymi wioskami i miasteczkami tworzy przepiękne i lubiane przez turystów miejsce urlopowych wojaży.

Karpacz to karkonoskie miasto położone u podnóża Śnieżki. Karpacz gwarantuje dużo innych ciekawostek – najbardziej znana to Świątynia Wang.

Dzieje Karpacza łączą się nierozerwalnie z okolicznymi Kowarami. Do wytapiania rudy żelaza w Kowarach potrzebowano dużych ilości węgla drzewnego, ten węgiel był dostarczany przez smolarzy w obszarze teraźniejszego Karpacza.

Karpacz noclegi centrum oferują wiele miejsc noclegowych oraz atrakcji

Leżący u stóp uroczych Karkonoszy z górującą nad otoczeniem Śnieżką – najwyższym wierzchołkiem – Karpacz r. Przełom XIX i XX wieku to rozbudowa kolei, a z nią postęp rozbudowy miejscowości. To także ośrodek sportów zimowych – narciarstwa, saneczkarstwa – z początkiem XX wieku urządzane były w tym miejscu pierwsze turnieje.

Atrakcje turystyczne: * Śnieżka – najwyższy szczyt Sudetów 1602 m n.p.m., * schroniska w górach – Samotnia i Strzecha Akademicka Schroniska w górach * kolej linowa na Kopę, * dziki wodospad, * świątynia Wang, * Muzeum Zabawek, * Muzeum Sportu i Turystyki, * kaplica św. Anny, * letni tor saneczkowy, * karkonoskie drezyny, * zapora na Łomnicy. Na terenie miasta znajduje się kilkanaście wyciągów orczykowych, m.in. Wyciąg Winterpol – Biały Jar.

Karpacz noclegi domki zaprasza do skorzystania z pakietów pobytowych: * Ferie, * Walentynki, * Dzień Kobiet, * Majówka, * Wesoła Szkoła, * Andrzejki, * Boże Narodzenie, * Sylwester