Białka noclegi, atrakcje


Białka Tatrzańska jest wsią usytuowana jest w okolicy Nowego Targu, Zakopanego . Znajdujące się z pobliżu pasma górskie to Polskie oraz Słowackie Tatry. Najwyższych punktem na terenie Białki Tatrzańskiej jest Kaniówka. Jak sama nazwa wskazuje, wieś znajduje się również nad rzeką Białą . Ta rozciągająca się na długość ponad 40 kilometrów rzeka jest dużą wartością środowiska naturalnego wsi. Na szczególną uwagę zasługuje również flora Białki Tatrzańskiej. Ta podhalańska wieś jest w 20% terenem zalesionym. Są to lasy mieszane, w których sporą przewagę stanowią takie gatunki drzew jak świerk.

Noclegi Białka Tatrzańska usytuowane w sąsiedztwie rzeki Białki, nad którą są poprowadzone ścieżki rowerowe oraz obszarów leśnych, które są idealnym miejscem do pieszych wypadów w góry na grzyby, ale również dla zimowych amatorów białego szaleństwa. W SEZONIE ZIMOWYM P LICZNE W STACJE NARCIARSKIE I OBIEKTY TERMALNE, W SZCZEGÓLNOŚCI: Stacja Narciarska Kotelnica Białczańska , Ośrodek Narciarski Bania , Ośrodek Narciarski Kaniówka , Stacja Narciarska Koziniec (Czarna Góra,), Stacja Narciarska Rusinski (Bukowina Tatrzańska,), Stacja Narciarska Małe Ciche , Basen Geotermalny Bukowina Tatrzańska , Basen Geotermalny Szaflary, Park Wodny (Zakopane, Basen Geotermalny Orawice Cieplice.

Białka Tatrzańska pensjonaty zapewnia turystom świetną bazę noclegową

Ponad to takie atrakcje jak : – Kulig – Gawędy góralskiej – Wycieczki autokarowe – Wycieczki w góry z przewodnikiem – Pieczenia barana – Wycieczek na quadach i skuterach śnieżnych – Nauka jazdy na nartach i snowboardzie

Atrakcje w pobliżu *

ścieżka spacerowa,

* stoki narciarskie,

* termy,

* wycieczki dla aktywnych w góry – polecamy wycieczki w Tatry i Pieniny,

* spływ przełomem Dunajca,

* wycieczki rowerowe.

Rekreacja boisko sportowe grzybobranie narciarstwo spływy kajakowe trasy rowerowe wędkowanie