Wczasy Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska jest jedną z najpiękniejszych wsi w województwie małopolskim, przede wszystkim na jej dogodną lokalizację pośród naszych wspaniałych gór Białka Tatrzańska cieszy się ogromnym powodzenie wśród turystów chcących cieszyć się cisza, spokojem i rozkoszować się przepięknymi widokami, które rozpościerają się w Białce Tatrzańskiej. Duże znaczenie dla rozwoju Białki Tatrzańskiej miało powstanie Termy Bania , Rzeka Białka to stwarza warunki do uprawiania sportów ekstremalnych, kajakarstwa górskiego i spływów.

Noclegi w Białce Tatrzańskiej oferują pokoje o wysokim standardzie, pensjonaty oferują noclegi z wyżywieniem ,oraz wiele innych atrakcji tj znajduje się ośrodek narciarski, Kotelnica Białczańska.

W Białce Tatrzańskiej każdego roku odbywa się kilkanaście imprez zimowych, m. in.: zjazd na plastikowych workach wypełnionych sianem czy słynna biała noc sylwestrowa na nartach.

Białka Tatrzańska domki cieszą się popularnością. W bliskiej odległości znajduje się kilkanaście wyciągów usytuowanych na naturalnych stokach o różnym nachyleniu i długości przyciąga amatorów białego szaleństwa z całej Polski.

Architektura Białki Tatrzańskiej reprezentuje styl zakopiański stworzony przez cenionego artystę Stanisława Witkiewicza. W zabudowie miejscowości widoczne jest czerpanie inspiracji z kultury ludowej i używanie konstrukcji z bali.

Białka Tatrzańska ośrodki wczasowe, to miejscowość gdzie można skorzystać z bogatej i zróżnicowanej oferty noclegowej. W swoje skromne progi zapraszają kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe, pensjonaty, wille i apartamenty.