Białka Tatrzańska świetne miejsce na wczasy w górach

Białka Tatrzańska ta podhalańska miejscowość ,odwiedzana przez całe masy turystów. Białka Tatrzańską uchodzi za najbogatszą wieś. Białka sprzyja, tak samo zresztą jak pozostałe górskie miejscowości, aktywności na świeżym powietrzu. Na terenie wsi znajdują się linowe koleje oraz wyciągi narciarskie a także całe mnóstwo tras górskich, co daje wspaniałą alternatywę do uprawiania pieszej turystyki. Dużą atrakcję stanowią występujące tam kozice, które przyzwyczaiły się już do przewijających się tam masami turystów, i wykazują przyjazne nastawienie, niezwykle często obieranymi celami są Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Dolina Białego, Dolina Kościeliska czy też Dolina Chochołowska. Dostępne tutaj ośrodki narciarskie, ośrodki wypoczynkowe, wczasowe z dobrze wyposażonymi stokami i wyciągami, to prawdziwy raj dla narciarzy.

Białka Tatrzańska kwatery prywatne, domki, pokoje, wille, hotele zapewniaja wiele atrakcji w pobliżu Białki : – Termy Podhalańskie w Bańskiej-Szaflarach – – najbliższe zaprzyjaźnione wyciągi w Gliczarowie Dolnym z trasami od 700 do 1500 m, w Czerwiennym (trasa długości 620 m) , – Zakopane – 15 km, – , Bukowina Tatrzańska – Słowacja – ok. 20 km, – Pieniny – 30 km, – Babią Górę i Turbacz widać z okna, – widokowa trasa przez Ząb na Gubałówkę – Szlak Papieski – 150 m, – las – 300 m.

Białka tatrzańska noclegi z wyżywienien Będąc na terenie Białki Tatrzańskiej, warto spróbować smaków podhalańskiej kuchni, znajdziemy niewątpliwie takie potrawy jak na przykład kwaśnica, moskol, pstrąg, placek po zbójnicku czy też szaszłyk barani. Nie można również wyjechać z Podhala bez skosztowania, samodzielnie przyrządzanych przez tamtejszych mieszkańców, oscypków.