Władysławowo

Nad Bałtykiem wiele jest miejscowości, które warto odwiedzić. Jedną z nich jest Władysławowo. Co roku latem odbywają się uroczystości dodania nowych gwiazd, na które przybywają znani sportowcy Polski. Miasteczko położenie nad morzem i Zatoką Pucką, a także w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Największym budynkiem w mieście jest Dom Rybaka. W sezonie letnim na plażowiczów czekają pensjonaty, wille, domki, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe oraz liczne atrakcje: zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu sportowego, dla dzieci dmuchane konstrukcje, punkty gastronomiczne, turnieje piłki siatkowej, nożnej, wybory miss, a wieczorami i w nocy odbywają się dyskoteki i występy artystyczne. W mieście znajduje się port morski położony nad otwartym morzem, którego część stanowi zachodni falochron. Ciekawą atrakcją jest możliwość skorzystania z przejażdżki „ciuchcią” po szosie Władysławowo – Jastrzębia Góra. Znajdują się tu noclegi blisko morza Władysławowo.

We Władysławowie funkcjonuje 5 kąpielisk, znajduje się tu też Lunapark Sowiński, w którym można skorzystać z młyna widokowego oraz gokartów. Wizyta w parku to poznawcza zabawa dla osób w różnym wieku i o różnych możliwościach percepcji. Warto przejechać na Półwysep Helski, odwiedzić Trójmiasto, czy sąsiednie kurorty turystyczne. Są na niej także zakątki zupełnie dzikie, a brzeg bywa stromy, klifowy. W domu Rybaka mieści się tu Urząd Miasta, restauracja i wieża z tarasem widokowym, z którego rozciągają się piękne widoki na Półwysep Helski, miasto, zatokę, przylądek Rozewie. Położona jest w sąsiedztwie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich kończy się zaś zejściem na plażę. To tu od 2000r. umieszczane są tablice z odlanymi z brązu wmurowanymi gwiazdami, na których widnieją nazwiska sportowców i trenerów. W centrum miejscowości znajduje się Aleja Gwiazd. Wraz z pokonywaną przez plażowiczów odległością plaża zmienia swój wygląd, dlatego każdy, kto ma ochotę z niej skorzystać, na pewno znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie.WW