Witów wczasy na Podhalu

Tradycyjnie odbywa się w ostatnią niedzielę lipca oraz „Święto Lasu” impreza plenerowa odbywająca się na Siwej Polanie u wylotu Doliny Chochołowskiej w dniu 15 sierpnia. Od południa i zachodu ciągnie się granica polsko-słowacka. Najwyższym punktem miejscowości jest Starorobociański Wierch (2176 m) – najwyższy szczyt polskich Tatr Zachodnich. W podhalańskiej części Witowa najwyżej wznosi się Magura Witowska (1231 m), która jest jednocześnie najwyższym szczytem polskiego Podtatrza. Noclegi Witów to podhalańska miejscowość z doskonale rozwiniętą bazę turystyczną umożliwiającą uprawianie sportów zimowych gł. narciarstwa zjazdowego. Graniczy z trzema podhalańskimi miejscowościami: z Kościeliskiem i Dzianiszem od wschodu oraz Chochołowem od północy. Witów uwielbiają narciarze, gdyż infrastruktura narciarska jest świetnie rozwinięta. Poza tym blisko z tej miejscowości do większy miasteczek. Noclegi Kościelisko to miejscowość turystyczna na Podhalu. Kojażona głównie ze względu na piękne widoki na Tatry.

Stacja narciarska Witów-Ski to duży kompleks turystyczny, w skład którego wchodzą: kolej linowa – 4 osobowa o długości 1000 m, wyciąg orczykowy o długości 120 m, Szkoła Narciarstwa i Snowboardu Jagny Marczułajtis, snowpark, Centrum Narciarskie Fun-Ski, bezpłatny parking, restauracja samoobsługowa obok dolnej stacji, restauracja typu fast food obok górnej stacji. Głównym organizatorem jest Wspólnota Leśna Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie.

W trakcie trwania imprezy odbywają się występy zespołów góralskich, czynne są stoiska z rękodziełem i punkty gastronomiczne serwujące tradycyjne potrawy regionalne. W podhalańskiej części Witowa najwyżej wznosi się Magura Witowska (1231 m), która jest jednocześnie najwyższym szczytem polskiego Podtatrza. W ramach „Tatrzańskich Wici”, czyli cyklu imprez kulturalnych organizowanych na terenie powiatu tatrzańskiego w sezonie wakacyjnym w Witowie odbywają się: „Witowiańsko Watra „ cykliczna impreza kulturalna mająca na celu propagowanie folkloru góralskiego i uatrakcyjnienia pobytu goszczących w Witowie turystów. Na Siwej Polanie stoi kilka szałasów pasterskich oraz krzyż papieski, upamiętniający miejsce, w którym w 1983 r. wylądował śmigłowiec z Janem Pawłem II na pokładzie.