Tatry – Biały Dunajec

Biały Dunajec jest podhalańską wsią leżącą nad rzeką o tej samej nazwie. Najstarszy dokument wspominający o tej miejscowości pochodzi z 1564 roku i ulokowano ją 15 lat później na prawie magdeburskim. Podstawą utrzymania wsi była hodowla owiec. Podczas rozbiorów Biały Dunajec włączono do Galicji, czyli polskich terenów zdobytych wtedy przez Austrię. W latach 1913-1914 osiedlił się tu Włodzimierz Uljanow Ijlicz. W 1919 roku powstała fabryka tektury zasilana prądem Białego Dunajca.

W okolicy zanjduje się wiele atrkacji tj:
-Termy Podhalańskie
-Wyciąg narciarski
-Zakopane
-Karczmy regionalne

Biały Dunajec przede wszystkim słynie z Term Podhalańskich, gdzie woda geotermalna osiąga temperaturę 82 °C. To także świetna baza wypadowa na Tatrzański Park Narodowy. Warto też zobaczyć tutejsze trasy zjazdowe. Dla młodszych turystów mamy Podhalański Festiwal Papieski.

Biały Dunajec to miejscowość pomiędzy Bańską Niżną i Poroninem. Przez Biały Dunajec przepływa górska rzeka o tej samej nazwie. Położenie Białego Dunajcasprawia, że roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Tatry. Bliskość wyciągów narciarskich i basenów termalnych sprawiają, że jest to doskonała baza wypadowa i bardzo atrakcyjna dla turystów przez cały rok.