Niedzica

Niedzica zlokalizowana u podnóża góry Cisówki oraz Hombarku, które wchodzą w skład szczytów Pienin Spiskich. Niedzica graniczy z takimi miejscowościami jak Czorsztyn, Stara Wieś, Łapsze Niżne, Niedzica-Zamek oraz Kacwin.

Niedzica noclegi to świetna baza noclegowa w Pieniny

W Niedzicy znajduje zamek znajduje się tuż przy prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego, a to w niewątpliwie istotny sposób wpływa na atrakcyjność tego miejsca. Jezioro Czorsztyńskiew którym istnieje możliwość uprawiania licznych sportów wodnych znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu oraz plaża.  Wybudowana zapora oraz sztuczny zbiornik był powodem niepożądanych stanów powodziowych. Spacer wzdłuż takiej zapory okazuje się być naprawdę ogromnym przeżyciem.  warto także udać się w stronę piętrowego spichlerza z murowaną piwniczką z XVIII. Na terenie całego Podtatrza jest to niewątpliwie jedyny tego rodzaju obiekt.

Wartym odwiedzenia w Niedzicy jest jest cmentarz żydowski. Cmentarz zajmuje powierzchnie blisko 60 metrów kwadratowych. Niedzica jako typowa podhalańska wieś proponuje przyjeżdżającym tam turystom również te atrakcje, które ściśle powiązane są z wykorzystaniem naturalnych warunków tego miejsca.  Przez Niedzicę przechodzą różne szlaki turystyczne piesze i rowerowe  które wiodą wędrowców do różnych celów,  szlaki przyroda, złożona z różnego rodzaju gatunków tatrzańskiej flory i fauny

Utworzone zostały również trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, które także okazuje się prawdziwym śnieżnym szaleństwem. Dużą atrakcja są  spływy Dunajcem. Wody Dunajca prowadzą przez wspaniałe okolice. Turyści mogą poznać więc odrobinę historii i podziwiać przyrodę oraz widoki. Spływ Przełomem Dunajca wcale nie musi odbyć się na tratwach modnym stał się  rafting, który zabiera ich w dziewicze i nieco mniej odkryte zakamarki Dunajca.