Lindada już 17 czerwca w Białce Tatrzańskiej!

Lindada już 17 czerwca w Białce Tatrzańskiej!

Zapraszamy do wspólnej zabawy u stóp Kotelnicy w sobotę 17 czerwca  2017!

Już 17 czerwca 2017 na parkingu Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w Białce tatrzańskiej odbędzie się niezwykła impreza – Lindada, podczas której na jednej scenie będzie można podziwiać przedstawicieli trzech kultur: podhalańskiej, spiskiej oraz romskiej. Wspólne występy podtrzymują tradycję oraz gromadzą olbrzymią widownię.

Lindady jest inna miejscowość znajdująca się na obszarze gminy Bukowina Tatrzańska. W tym sezonie, po raz drugi w historii, scena festynu powstanie w Białce Tatrzańskiej. Impreza odbędzie się na parkingu Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

15. edycją Gminnego Festynu „U Zbiegu Kultur – Lindada”, corocznie organizowane na terenie gminy Bukowina Tatrzańska jest świetną okazją do wspólnego biesiadowania Festyn jest doskonałą promocją dla kultury górali podhalańskich, Spisza oraz Romów.

Oprócz występów zespołów regionalnych, nie zabraknie także gier i zabaw tanecznych. O wspaniałą atmosferę oraz właściwy przebieg imprezy zadbają organizatorzy – przedstawiciele O.N. Kotelnica Białczańska oraz Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Harmonogram 15. edycji Gminnego Festynu „U Zbiegu Kultur – Lindada”.

14.00 Otwarcie festynu
WYSTĘPY ZESPOŁÓW REGIONALNYCH:
14.15 „Zingrierki”, „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
15.00 „Małe Podhale” z Jurgowa
16.00 „Ciardasie” i „Koce Łapki” z Czarnej Góry
17.00 „Kałe Bała” z Czarnej Góry
18.00 „Zawaternik” i „Ślebodni” z Leśnicy – Gronia
18.30 „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
19.00 Wręczenie statuetki „Lindady”
20.00 Zabawa taneczna z zespołem „Śwarni”
23.30 Zakończenie festynu