Kościelisko

Dolina Kościelisko

Kościelisko noclegi to  miejscowość turystyczna skladająca się z 21 osiedli, została nazwana sercem Podhala, położona jest na zboczach Pogórza Gubałowskiego, z pieknym widokiem na Tatry. Kościelisko noclegi  ma charakter miejscowości wypoczynkowej, to własnie na tym terenie znajdują się dwie największe doliny Tatrzańskie Chochołowska i kościeliska obie piękne.  Ciekawostką dla turystów będą na pewno zabytki kultury ludowej i pasterskiej znajdujące się na naszym terenie.

Kościelisko to świetny sposób na spędzenie wakacji można  wybrać się na wycieczkę. Można spotkać tu   drewniany kościółek, bielone kapliczki, dzwonnicę, tradycyjną kuźnię oraz leśniczówkę. . W dolinie Chochołowskiej natraficie na stare szałasy pasterskie. Na każdym kroku otoczeni będziecie państwo historią ludu góralskiego. Podhale to jeden z nielicznych regionów polski kultywują tradycję swoich przodków. Miłośników architektury odsyłamy natomiast do Muzeum Stylu Zakopiańskiego mieszczące się na najstarszej ulicy Zakopanego. Warto wybrać się także do doliny Grzybowieckiej znajdującej się w Tatrach.

Kościelisko pensjonaty zaprasza do odwiedzenia tej pięknej miejscowości.
Malownicza okolica i przepiękna panorama Tatr to atuty

Położone jest na zboczu Butorowego Wierchu  990 m n.p.m. gdzie przebiega szlak narciarski i turystyczny.

Z Kościeliska  rozpościerają się wspaniałe widoki na Tatry Z
Ze względu na lokalizacje Kościelisko stanowi doskonałą bazę wypadową w góry.

Sąsiedztwo Drogi pod Reglami gdzie znajdują się wejścia do większości dolin reglowych m.in. Małej Łąki, Chochołowskiej, Kościeliskiej można szybko znaleźć się na łonie tatrzańskiej przyrody.

Zimą są przygotowane pobliskie stoki z wyciągami, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i baza gastronomiczna, gwarantują wspaniałą zabawę.

Kościelisko to idealne miejsce na wypoczynek, relaks i oderwanie się od miejskiej rzeczywistości