Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska leży na Podhalu. Gminę Bukowina Tatrzańska tworzy 8 wsi: na grzbietach i stokach Pogórza Gliczarowskiego rozciąga się Bukowina Tatrzańska, a w jego dolinach leżą Groń i Leśnica. Początkowo Bukowina Tatrzańska była wsią o naturze typowej rolniczo-pasterskiej wsi. Obecnie jest ona typową wsią letniskową, w której bardzo mocno rozwinął się sektor turystyczny.  Bukowina Tatrzańska stała się ważnym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym.  Znajdują się tu dwa Aquaparki z kompleksami basenów termalnych. Turyści mają do dyspozycji stacje narciarskie z kolejkami krzesełkowymi. 

Bliskość górskich szlaków, basenów termalnych, stoków narciarskich i wielu innych atrakcji turystycznych sprawia,że warto tu przyjechać o każdej porze roku .W bezpośrednim sąsiectwie znajdują się widokowe trasy spacerowe,zaś od malowniczych góralskich szlaków dzieli zaledwie kilka kilometrów.

Bukowina Tatrzańska jest świetną trasą wylotową w stronę słynnego Morskiego Oka,  trasa proponuje różne szlaki turystyczne: zielony, niebieski, czerwony oraz żółty. Zimowy klimat tej podhalańskiej wsi tworzą również konne zaprzęgi. Taka przejażdżka wozem zaprzężonym w piękne konie to oczywiście niesamowita atrakcja dla turystów.  Górski krajobraz obfituje w bogatą, typową dla tych obszarów roślinność, wśród której znajdują się także gatunki występujące wyłącznie lokalnie. Zobaczymy tutaj niedźwiedźa, kozica,, świstaka, głuszca,  orzeła, krokusy, kosodrzewinę. Mimo znacznej wysokości klimat Bukowiny jest łagodniejszy od klimatu Zakopanego czy Poronina.  Największą jednak rolę odgrywa tu nasłonecznienie.

Bukowina Tatrzańska noclegi usytuowane pod lasem, na Wysokim Wierchu, w zacisznym miejscu, blisko wyciągów.  Roztaczają się tu niesamowite widoki na Tatry i okolice. W pobliżu  znajdują się stoiska z wyrobami regionalnymi, postój dorożek i busów, karczmy regionalne oraz sklep spożywczy.