Jurgów noclegi w Tatrach

Jurgów został założony w1546 roku. . W Jurgowie zajmowano się hodowlą owiec i bydła. Hodowla odgrywała dużą rolę było to spowodowane położeniem wysokogórskim. Zwierzęta pasano w Tatrach Bielskich, w Dolinie Białej Wody i w Jaworowej Dolinie  W dziewiętnastym wieku dobra te zakupił Christian Hohenlohe chciał on utworzyć tereny łowieckie, za utracone pastwiska górskie mieszkańcy dostali polany , które noszą nazwy jurgowskich gazdów. Szałasy tatrzańskie przeniesione na Polanę Podokólne położoną 2,5 km od Jurgowa, gdzie powstała nowa letnia wioska pasterska.

Jurgów noclegi to wiele atrakcji, Tatry, lasy, piękna górska rzeka Białka oraz Ośrodek Narciarski Hawrań-Jurgów-SKI , Ośrodki Narciarskie w Białce i  w Bukowinie Tatrzańskiej, kompleksy Basenów Termalnych,  zagwarantuje to Państwu doskonały wypoczynek

W odległości ok. kilku kilometrów graniczymy ze Słowacją, gdzie można również skorzystać z wielu atrakcji turystycznych i wycieczek górskich.

Noclegi Jurgów pokoje posiadają łazienki oraz bezprzewodowy dostęp do internetu. Goście mają ogólny dostęp do aneksu kuchennego. Zimą organizuje ogniska i kuligi.

Noclegi położon w ustronnym miejscu na peryferiach miejscowości. To dogodne położenie powoduje, że panuje tu ciszy i spokoju, co znakomicie wpływa na samopoczucie turystów.

Jurgów noclegi oddaje dla turystom komfortowo wyposażone pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe

Najbliższy wyciąg narciarski znajduje się w odległości ok.  km tj. „Hawrań” w Jurgowie, oprócz tego w okolicy jest 20 innych ośrodków narciarskich np. w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, Czarnej Górze. Blisko jest też do basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej i Szaflarach.

Tatry, lasy, piękna górska rzeka Białka oraz Ośrodek Narciarski Hawrań-Jurgów-SKI , Ośrodki Narciarskie w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, kompleksy Basenów Termalnych, wszystko to zagwarantuje turystom doskonały wypoczynek w górach.
Gościom proponuje:
-nocleg
-wyżywienie
-Stacja Narciarska Jurgów-SKI „Hawrań”,
-Stacja Narciarska Koziniec-SKI,
-Ośrodek Narciarski Kotelnica i Bania w Białce Tatrzańskiej,
– Baseny Termalne w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej,
-Palenica Białczańska, szlak do Morskiego Oka i w Tatry Wysokie,
– Zabytkowy Drewniany Kościół z XVII wieku,
– Zespół Szałasów Pasterskich „Polana Podokólne”
– rzeka Białki i lasu
– Boisk Sportowych „Orlik”

Na życzenie turystów organizuje zimą kuligi z pochodniami, ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Najbliższa okolica zapewnia wiele atrakcji, które urozmaicą pobyt w Jurgowie.

Informacje turystyczne:
-kompleks narciarski w Jurgowie
-ośrodki narciarskie w Białce Tatrzańskiej i Bukowinie Tatrzańskiej
-przejście graniczne ze Słowacją: Jurgów – Podspady
-Zakopane