74 Tour de Pologne Bukowina Tatrzańska

74. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Lata doświadczeń Czesława Langa i LANG TEAM, każdego roku owocują rywalizacją na jeszcze wyższym poziomie. Wyścig potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia. W ciągu 7 dni kolarze przejadą dokładnie 1144 kilometry. Odwiedzą ponad pięćset miejscowości.

29.07 ETAP I KRAKÓW – KRAKÓW 137 km
30.07 ETAP II TARNOWSKIE GÓRY – KATOWICE 142 km
31.07 ETAP III JAWORZNO – SZCZYRK 161 km
01.08 ETAP IV ZAWIERCIE – ZABRZE 238 km
02.08 ETAP V OLIMP NAGAWCZYNA – RZESZÓW 130 km
03.08 ETAP VI KOPALNIA SOLI „WIELICZKA” – ZAKOPANE 199 km
04.08 ETAP VII BUKOVINA RESORT – BUKOWINA TATRZAŃSKA 132 km
– W tym roku zmieniono nieco trasę wyścigu, ale nie mogło na niej zabraknąć Krakowa. Będą dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. To wyścig, który będzie pasował kolarzom pokroju Rafała Majki czy Vincenzo Nibaliego, podsumowuje trasę Dyrektor Generalny Lang Team, Czesław Lang
Od tego roku Tour de Pologne zyskuje nowego, potężnego partnera. Sponsorem głównym wyścigu został CARREFOUR – wsparcie nie jest przypadkowe i doskonale wpisuje się w realizację kampanii Carrefour „Z miłości do Zdrowia”. Od kilku lat kładziemy duży nacisk na projekty związane z promowaniem zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, a także stale rozwijamy asortyment produktów ze „Zdrowej półki Carrefour” – zgodnie z dekretem Napoleona, który stał się synonimem naszego zobowiązania wobec klientów. Warto także dodać, że Grupa Carrefour wspiera od wielu lat największe imprezy kolarskie na świecie, m.in. popularny Tour de France – podkreśla Robert Noceń, Sekretarz Generalny Carrefour Polska.
Podczas 74. Tour de Pologne nie zabraknie imprez towarzyszących. Ostatni dzień wyścigu tradycyjnie zarezerwowany jest dla kolarzy z całej Polski, którzy powalczą w Bukowinie Tatrzańskiej na trasie zawodowego peletonu w Tour de Pologne Amatorów.
Rok 2017 to ważna rocznica dla Nutella Mini Tour de Pologne. Z tej okazji organizatorzy szykują specjalne niespodzianki.
Uroczysta gala, na której zaprezentowana została trasa Tour de Pologne odbyła się na torze kolarskim w Pruszkowie. Wśród wielu gości Czesława Langa nie zabrakło Ministra Sportu Witolda Bańki, Dyrektora Generalnego Międzynarodowej Unii Kolarskiej Martina Gibbs’a oraz przedstawicieli sponsorów, partnerów, kolarskich gwiazd z dawnych lat oraz mediów.
SPONSORZY POSZCZEGÓLNYCH KLASYFIKACJI 74. TOUR DE POLOGNE
KOSZULKA CARREFOUR – (żółta) lider klasyfikacji generalnej wyścigu
KOSZULKA TAURON – (magenta) lider klasyfikacji górskiej
KOSZULKA HYUNDAI – (biała) lider klasyfikacji sprinterskiej
KOSZULKA LOTTO – (granatowa) lider klasyfikacji najaktywniejszych
PREMIA LOTOS – najlepszy polski zawodnik w klasyfikacji generalnej
Najlepszy kolarz 74. Tour de Pologne wyjedzie w Polski nowym samochodem marki Hyundai. To nagroda główna dla zwycięzcy dzięki marce Tissot – oficjalnemu pomiarowi czasu, nowemu partnerowi Tour de Pologne.
Tour de Pologne to także największe media. Naszymi głównymi partnerami są:
Telewizja Polska, Polskie Radio, Onet, Przegląd Sportowy oraz gazeta codzienna FAKT i jeden z najważniejszych tygodników opinii – WPROST.
Tour de Pologne to także najlepsza z możliwych realizacji telewizyjnych. .
To wszystko tworzy niesamowity i niepowtarzalny klimat wyścigu, który według oficjalnych informacji jest jednym z pięciu najchętniej oglądanych wydarzeń kolarskich w sezonie na całym świecie. Na trasie ścigających się zawodników ogląda co roku nawet 3,5 miliona kibiców. Magiczna kombinacja trasy, emocji i kibiców daje im to poczucie, że Tour de Pologne to wyścig, którego nie mogą ominąć w swoim kalendarzu startów. Bukowina Tatrzańska noclegi zaprasza.